IMRAN AYDIN
 

İMRAN AYDIN KATLEDİLDİ (1991)

2 Mart 1991'de Ankara DAL'da TDKP'li İmran Aydın işkenceyle katledildi

TDKP ve Türkiye ezilenlerinin yılmaz savaşçısı İmran Aydın">

 

IMRAN AYDIN
 

İMRAN AYDIN KATLEDİLDİ (1991)

2 Mart 1991'de Ankara DAL'da TDKP'li İmran Aydın işkenceyle katledildi

TDKP ve Türkiye ezilenlerinin yılmaz savaşçısı İmran Aydın, faşist diktatörlügün en acımasız koşullarında TDKP'yi yaşatabilmek icin öldü.

İMRAN AYDIN bugün bütün TDKP'lilerin elinde bayraklaşarak daha daha yükseklere taşınıyor.


Ankara’nın Hüseyingazi semtinde doğan İmran Aydın, ilkokulun ardından semtlerinde bulunan Mobilyacılar Sitesinde çalışan onbinlerce çırağın arasına katıldı. Bir işçi olarak başladığı yaşamı boyunca İmran, atölyelerin talaşlı ortamında edindiği sınıf kinini hiç kaybetmedi.

02 Şubat 1980'de Proleteryanın Devrimci Komünist Partisi TDKP’nin kuruluşunu coşkuyla karşılayan İmran, 80 darbesinin ardından gelen yılgınlık ve tasfiyecilik dalgası karşısında bolşevik bir iradeyle dimdik durdu.
1981-87 arasında yaşanan örgütsüzlük ortamında bir yandan kendi devrimci özelliklerini koruyup geliştirirken diğer yandan kendi çevresini de örgütleyerek mücadelesini sürdürdü. Partinin Ankara İl Komitesi üyesiyken polis tarafından gözaltına alınan İmran Aydın, sınıfsal kararlılığını emniyetin işkencehanelerinde de sürdürdü. Tek kelime ifade vermeyen İmran, işkencede katledildi.


İMRAN;
yoldaşlarının, mücadelesinde yaşıyor, anısı yolumuzu aydınlatıyor...

DEVRİM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR

YAŞASIN TDKP!

(TDKP sıtesınden aktarılmıstır)

  HK SEHITLER

 HK ANA SAYFA